Jíme, abychom žili, tvořili a ne živořili.

Pití - Chlazený ovocný čaj

Pití - Chlazený ovocný čaj - obrázek

Pití - Chlazený ovocný čaj - obrázek

Je ideálním nápojem na večírek nebo popovídání si, kdy máme dostatek času a chceme si pochutnat a vyhrát si s přípravami. Takto připravený čaj vypadá velmi lákavě a pěkně, daleko lépe než džus nalívaný s krabic či plechovek.

1 dl ovocné šťávy z pomeranči, broskve, ananasu anebo jedno druhový, kterou dáme zmrazit do formiček na led. Např. PE láhve které nám utvoří polokoule apod.

Uvaříme 1/8 litru = 125 ml čaje. Osladíme jednou čajovou lžičkou cukru, vychladíme a nalijeme do skleněných ¨vkusných sklenic. Přidáme šťávu z 1/4 citronu a před hosty na stole vložíme kostku či jiný tvar zmražené ovocné šťávy - již předem připravené viz výše.

- Na závěr ozdobte okraj sklenice kolečkem pomeranče apod. dle fantazie, vhoďte kostku ananasu nebo kousky broskve a vložte barevnou delší lžičku a trubičku k pití.

- Jindy navlečte na špejli několik různých kousků ovoce (jako když děláte ražniči) a vložte do sklenice tak, aby špejle s ovocem vyčnívala také vysoko nad hladinu.

Hezké odpoledne a příjemné posezení u čaje o páté přeje AbesuZ. Pátá hodina je vhodná denní doba pro ledviny i pro relax v kruhu přátel během dne. Není to ani brzy, ani pozdě..

18.12.2009 16:15:28
porady
Ve zdravém těle zdravý duch a radost.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one