Jíme, abychom žili, tvořili a ne živořili.
Ořechy - obrázek

Ořechy - obrázek

ořechy v jídle

 

Ořechy s medem

Oloupané ořechy zbavené spařením slupek osušíme. Roztlučeme a smícháme s medem, přivedeme do varu. Používáme na polévání pečených jablek a jinde.

Ořechová kaše sladká

Krupice nebo pohánkové kroupy 60 g, mléko nebo sladká smetana 300 g - rozdělíme ji na 100 a 200 g, na posypání cukr 30 g, máslo 10 g, ořechy 5 g, hustá zavařenina nebo med, nekynuté máslové těsto 50 g, “vejce ” 1/10.

Jádra zalijeme vřelou vodou, necháme odstát, nyní snadno oloupeme, necháme vyschnout a na jemno roztlučeme, pak smícháme s troškou vody.

Část smetany cca 100 g dáme do trouby a zahříváme v plýtké nádobě. Jen co se začne tvořit pěna, vidličkou ji odebíráme, až máme potřebné množství.

Do zbylých 200 g smetany nasypeme krupici, uvaříme mazlavou kaši za stálého míchání, pak přidáme ořechy, máslo, cukr a zamícháme. Formu vymastíme, obložíme koupeným máslovým těstem, do středu dáme vrstvu kaše a na to pěnu a opět kaši. Povrch posypeme cukrem, zapečeme. Hotový polijeme ohřátou zavařeninou a podáváme teplý nebo studený.

Těsto: jestliže si uděláte doma trošku máslového těsta, použijte z rozmíchaného vejce asi 1 lžičku na spojení ingredienci - mouka, špetka soli, máslo a nechte odležet, aby mouka mohla bobtnat a propojit se s hmotou.

Důvod proč 0,1 vejce?

Vejce nepatří k zdravé výživě, ale pokud na ni nelpíte, můžete je použít celé.

Duchovní náhled na život jako takový vysvětlí proč, navštivte další weby Astro esoterické společnosti /vyhledavač nabídne ../.

20.10.2008 15:59:49
porady
Ve zdravém těle zdravý duch a radost.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one